10 סימנים להריון הנפוצים ביותר

ישנם לא מעט סימנים להריון, אך כל אישה היא שונה מהשנייה ולכם גם הסימנים משתנים מהאחת לשניה. ייתכן שאישה אחת תחווה סימנים להריון שאישה אחרת לא תחווה. אלו התסימינים היכולים להיות סימנים להריון:

 1. התכווצויות
  במהלך הטרימסטר הראשון של הריון, נשים רבות מדווחות בפני הרופא על התכווצויות שרירים ברגליים ובעיקר בכפות הרגליים. כיווצים אלה קורים כנראה עקב השינוי בצורה שבה הגוף מעכל את הסידן בתקופה זו וגם מהעובדה שרוב המינרל מתפנה כעת לטובת בניית העצמות של התינוק ופחות לטובתך.

 2. איחור במחזור החודשי
  אם ההפרייה של הביצית התרחשה מופרש בגופך הורמון ההריון שמונע מגופך לייצר את הווסת הבאה. בגלל כך, איחור בווסת הוא סימן הפוץ מאוד להריון, במיוחד כאשר המחזור שלך סדיר לאורך רוב השנה.

 3. עליה בטמפרטורת הגוף
  טמפרטורת הגוף עולה בכ-0.2 מעלות לאחר הביוץ וחוזרת לרמתה הנורמלית רק לקראת המחזור החודשי. אם הטמפרטורה נשארת ברמתה הגבוהה במהלך הווסת ואת כבר עברת את הזמן שהווסת הייתה אמורה להופיע, יתכן מאוד שאת בהריון.

 4. שינויי מצב רוח
  כשמצבי הרוח כבר לא בשליטת כל כך, הדבר יכול להיות סימן המבשר על הריון. וכמובן שכרגיל נוכל להאשים את ההורמונים שבטרימסטר הראשון פשוט יוצאים משליטה. יש לא מעט סיבות להתעצבן ולהיות עצובים ולחוצים, כך שלא על כל שינוי מצב רוח צריך להסיק שאת בהריון, אבל אם את מכירה את עצמך טוב ויודעת שהשינויים הם שונים מהרגיל, הסיכויים גוברים. ההמלצה שלנו?  ההמלצה של אתר בייביפדיה הוא לשמור על אורח חיים בריא עם תזונה נכונה, כושר גופני וחיי חברה טובים.

 5. עור כהה סביב הפטמות
  אם הינך בהריון, יכול להיות מאוד שתבחיני כבר מן ההתחלה כבר בסימנים כהים סביב הפטמות, הדבר נפוץ בהריון.

 6. כאבי בטן תחתונה
  מדובר בכאבים שנשים חשות בזמן המחזור החודשי. לא כל הנשים מרגישות אותם, אז אל דאגה, אם לא הרגשת כל כאב, זה לא אומר שאת לא בהריון. ישנם נשים רבות שלא מרגישות כאבים בזמן הביוץ וזה בסדר גמור. ולמה אנחנו מדברות על המחזור,  את מן הסתם מעוניינת לקרוא על סימנים להריון. הסיבה לכך היא  שהביוץ, למעשה הוא תחילת תהליך החיים. אם הרגשת כאבי ביוץ הדבר אומר, כי הרגשת זקיק כלשהו הנמתח בשחלה, שבעצם שחרר ביצית, והחצוצרה לקחה את את הביצית הזו לעצמה. בחצוצרה, ממתינה הביצית לזרע שיפרה אותה וכך בעצם מתחיל הריון.

 7. הליכה תכופה מהרגיל לשירותים
  אחד הסימנים להריון הנפוצים ביותר הוא הליכה רבה מהרגיל לשירותים. אם בדרך כלל את לא חווה בעיה כלשהי בשלפוחית ולא מרגישה את הצורך ללכת לשירותים בכל שעה, יכול להיות שאת בהריון. כמובן שהדבר אינו מחייב ויש יוצא מן הכלל.

 8. הקאות ובחילות
  ישנן נשים שחוות בחילות בשעות הבוקר כבר בשלבים מוקדמים מאוד של ההריון. למרות השםשניתן לעניין, ״בחילות בוקר״ יכולות להתרחש בכל שעה במהלך היום וגם בלילה. שוב, חשוב לזכור שלא כל בחילה היא סימן להריון

 9. חשקים שונים
  בתקופת ההריון הגוף זקוק אמנם ליותר אנרגיה וכתוצאה מכך קלוריות, והוא אמור גם לעלות במשקל, אבל לא ללא הגבלה. המשפט ״אוכל בשביל שניים הוא לא נכון ואף בעייתי כיוון שהוא נותן לגיטימציה לנשים בתקופת ההריון לאכול כל שעל ליבן. לרוב בשליש הראשון של ההריון נשים סובלות מבחילות ומחוסר תאבון. ובהמשך ההריון השינויים ההורמונליים עשויים להוביל להתקפים של רעב או לחשק למזונות מסוימים ושונים.

 10. בטן נפוחה מהרגיל
  אם את חווה נפיחות בטנית (ולא סתם שמנת כן? (-; ), הדבר עלול להיגרם כתוצאה משינויים בהורמונים בעקבות ההריון. לא מדובר בנפיחות שהעובר יוצר, בגלל שהוא כמעט ולא קיים וישנם רק תאים ולכן כמובן ואינו מסוגל לנפח את בטנך. אך כאשר אישה נכנסת להריון, הורמונים שונים מופרשים בגופה על מנת לשמור על הריון תקין,ובעצם לשמור על העובר מכל משמר. הורמונים אלו גורמים לבטן נפוחה לעיתים קרובות.

אלו היו 10 סימנים להריון הנפוצים ביותר, צוות בייביפדיה מאחלים לך הריון קל ונעים ושתמצאי שם לקטן בעזרתנו.